Różnica pomiędzy pożyczkami bankowymi a pozabankowymi

Obrazek

Osoby, które poprzez zrządzenie losu musiały zaciągnąć pożyczkę na pewno zastanawiały się czy pożyczyć z banku, czy tez od innej instytucji finansowej. Na czym więc polega różnica oferowanego produktu oferowanego w dwóch podobnych do siebie instytucjach?

Banki żądają potwierdzenia zatrudnienia i oświadczenia o zarobkach wydany przez zakład pracy . Pożyczkobiorca musi przedstawić umowę o prace na czas określony lub umowę na czas nieokreślony. Wiek pożyczającego to minimum 25 lat. Maksimum 65 lat. W przypadku emerytów ich dochód minimalny to 500 zł, zaś osoby, które pracują powinny zarabiać przynajmniej 1000 zł, oraz staż w obecnym miejscu pracy od 3 miesięcy. W przeciwnym razie wniosek o pożyczkę nie będzie rozpatrzony. Dodatkowo wnioskujący jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej. Na pożyczkę czeka się dość długo, ponieważ klient musi być dobrze zweryfikowany. Jedyną pociechą jest stosunkowo niskie oprocentowanie od 10 do 20% w skali roku.

W przypadku instytucji pozabankowych , wiek pożyczkobiorcy jest nieco inny od 18 do 65 lat. Okres spłaty w zależności od kwoty pożyczki wydłużony nawet do 48 miesięcy. W ciągu 24 godzin od zgłoszenia poprzez Internet lub sms, doradca finansowy kontaktuje się z przyszłym pożyczkobiorcą. Proces rozpatrywania wniosku jest bardzo krotki. Zdarzają się sytuacje, gdy po 30 minutach klient wychodzi z gotówką z oddziału instytucji finansującej. Jedyne, na co uskarżają się klienci to wysokie oprocentowanie pożyczek . Wynosi ono bowiem, w zależności od parabanku od 15 do nawet 29%. Zaletą pożyczek udzielanych przez instytucje finansowe jest to, że klienci nie są sprawdzani w BIK i wymaga się od nich minimum formalności.

Jednakże umowy, jakie są zawierane, podczas ostatnich kontroli wskazywały na działanie tych instytucji poza prawem. Zastrzeżenia w nielicznych instytucjach finansowych, dotyczyły głównie opłat dodatkowych, które przekraczały ustawowe 5%.

Pożyczka na dowód, szybko i sprawnie, tego oczekuje społeczeństwo. Banki również zaczynają powoli przystosowywać się do nowych warunków i oczekiwań klienteli.

Kredyty gotówkowe

Komentarze

jola 07.01.2010. 20:49

dlaczego banki nie daja kredytów ludzie kredyt kredytem spłacali i było dobrze a teraz wielki krach i pretensje do kogo sami ludzi nauczyli a teraz nie chcą dać i ludzie sami się pogubili a teraz nie mają wyjścia i sobie zycie odbierają sama jestem w takiej sytuacji

Ewelina i Tomek 19.05.2010. 20:41

a gdzie znaleźć taką instytucje jak ktoś wie to nich napisze

boczek636 03.06.2010. 08:23

o tak banki szybko udziela pozyczki szumowinom ktorzy przed splata pozyczki zapija sie na smierc niz dla firmy na ryczaldze i oto tak zwana zdolnosc kredytowa wyliczana przez analitykow bankowych ale maja wiedze w ocenianiu,a dzieje sie to nagminnie ocene pozostawiam panstwu.

ryba 08.06.2010. 12:27

ogłoszenia pozabankowe,ale gdzie szukać i formularze do wypełnienia? czy to tylko pic na wode.i dla zadłużonych niema już wyjścia? każdy popełnia błędy ale też chce je naprawić!!!:)

ev 09.07.2010. 21:06

potrzebuje kogos aby urzyczyl mieszkania pod hipoteke, umowa cp + odstepne za udzielenie kredytu + wszelkie oplaty ponosze ja

ja 19.07.2010. 18:22

w jakiej instytucji moge sie ubiegac o kredyt pozyczke pozabankowo?

Alka 20.08.2010. 19:26

W jakiej instytucji mogę się ubiegać o kredyt, pożyczkę poza bankowo?

leosia 01.10.2010. 15:14

Gdy idzie się z zapytaniem o kredyt i karzą okazać dowód nikt nie mówi że chcą wprowadzić dane interesanta do bazy danych BIK.człowiek myśli że chcą sprawdzić jego tożsamość i zgodność danych osobowych i tu się zaczynają schody.gdy się szuka idzie się nie do jednego ale do wielu banków.parokrotne wprowadzenie danych blokuje petenta nawet gdy osiąga dochody i bank chce dać pożyczkę

julia 30.11.2010. 14:59

Gdzie znajdę takie instytucje pozabankowe?

janek 15.03.2011. 16:43

to chore jest co banki wyprawiaja z ludzmi ktorzy przez 20 lat nie brali pozyczki a chcieliby wziasc pozyczke to odmawiaja pozyczke co za dziad to wymyslil

Załamana 20.03.2011. 14:10

W jaki sposób można skontaktować się z instytucją "pozabankową"?

Koral 27.04.2011. 23:27

Zwracam się do osoby która napisała te artykuły. Podejmując tak trudny temat warto mieć troszkę pojęcia o tym. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Pożyczka bez BIK ? Oczywiście, ale to nie znaczy, że nie ma innych rejestrów i tam klient nie jest sprawdzany. Jesteś zadłużony, masz wypowiedzianą umowę kredytową ? Nie licz, że bez zabezpieczenia otrzymasz pożyczkę (200zł może) Obecnie klienci z wypowiedzianymi kredytami widnieją w Infomonitorze, do którego dostęp może mieć każdy, kto wykupi abonament. Infomonitor to właściwie własność BIK (Biura Informacji Kredytowej). Czytam, że pożyczki poza bankowe są na 30% i że to jest straszne. Bzdura !! Są nawet na 16%, ale po podliczeniu wszystkich kosztów wychodzi w najlepszych przypadkach ponad 60%, a w gorszych znacznie ponad 150%. Przypominam, że oblicza się to w skali roku, a nie w skali np. miesiąca czy 28 tygodni. Piszę tu oczywiście nie o kwotach 30 000 bo to jakieś bzdury. Piszę tu o kwotach 600zł 1000zł.

Pisząc w swoich tekstach o rzeczach które nie istnieją, dajecie nadzieje ludziom, a to jest nie moralne. Najpierw przetestujcie rynek, a potem piszcie teksty odpowiedzialne. Ja zajmuję się tym od 12 lat i bez problemu mogę wskazać, gdzie można dostać pożyczkę, ale nie chcę mieć na sumieniu ludzi, którzy i tak już mają kłopoty. Pożyczka 25 000 - 50 000 wszyscy chyba to znamy. Ale nie wszyscy wiedzą że to nie istnieje. Tak, w mailach które wysyłane są przez ONET co mnie dziwi, że tak szacowny portal bierze udział w przestępstwie. W ogłoszeniach prasowych. Ale czy ktoś zna osobę która otrzymała te 25 000zł. Czy wiecie ile spraw sądowych ta firma przegrała. Czy znacie opinię UOKiK na ich temat. Wiem, że na pewno zaraz znajdą się ludzie którzy napiszą, że tak dostali taką pożyczkę, ale wierzcie mi, to podstawione osoby. Na prośbę moich klientów, zadzwoniłem do dwóch oddziałów tej firmy. Osoby obsługujące klientów, nie wiedzą co to jest ubezpieczenie. Wyjaśnię, że ubezpieczenie to taki worek do którego wszyscy wkładamy pieniądze, a jak komuś się coś stanie to nieszczęśnik korzysta z naszych składek. Jeśli ktoś nazywa kwotę wpłacaną tej firmie ubezpieczeniem, a następnie mówi, że po spłacie kredytu zostanie zwrócona, to nie rozumie tego słowa. Jeśli by powiedział kaucja, to jeszcze byłaby w tym jakaś logika. Ale nawet jeśli użyłby poprawnego słowa „kaucja” to jakim trzeba być idiotą, by pożyczać pieniądze na podstawie 7%-towego zabezpieczenia i to na procent niższy od stopy lombardowej, nawet od lokaty bankowej. Masz nieruchomość, dostaniesz pieniądze, ale na jakieś 30 LTV (LTV - Stosunek wartości zastawianej nieruchomości do pożyczki) i nawet na stosunkowo niewielki procent. Niewielki to 20% - 30%. Tak wiem, że ustawa anty lichwiarska dopuszcza na dzień dzisiejszy 22%, ale przy umiejętnym budowaniu produktu, można stworzyć pożyczkę na 150% zgodnie z prawem.
Podsumowując. Ludzie nie czytajcie tych bzdur.

Powodzenia, też mam długi. :)

Bogdan 28.04.2011. 23:02

A ile potrzebujesz ?

ania74 11.05.2011. 15:14

potrzebuje 800zl na dwa miesiace

zosia 02.08.2011. 09:58

potrzebuję gotówki poodwiedzałam wszystkie strony internetoweichodu banki które się reklamują i nic z tego nie wyszło.PIĘKNIE ładnie to wygląda tylko w reklamach. A ja pracuję i niemam udokumntowanego dochodu co mm zrobić potrzebuję2500.proszę okonktakt

Ulik 16.03.2012. 13:35

nie wierzę w pożyczki poza bankowe bo wszędzie pytają o zarobki oraz udokumentowanie z zakładu pracy,ja pracuję na czarno i potrzebuję tylko 2.000zł i nikt mi nie chce udzielić takiej pożyczki

Dodaj komentarz

* = obowiązkowe pole


8 + 7 =

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych · Różnica pomiędzy pożyczkami bankowymi a pozabankowymi