Pożyczki dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – brać, czy nie brać?

Obrazek

Każdego dnia, czy to w radio czy w telewizji możemy usłyszeć dziesiątki reklam namawiających do wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Jakby tych wszelkich zachęt było mało, ostatnimi czasy nazwa ta ewoluowała i obecnie modne stały się „kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych”. Co to za kredyty? Czy wzięcie takowego jest w ogóle możliwe? Gdzie zostały ukryte haczyki?

Pojęcie kredytu konsolidacyjnego, czyli produkt finansowy dla osób zadłużonych

Obrazek

W obecnych czasach kryzysu wielu z nas zostaje postawionych pod murem, i to na dodatek murem o charakterze czysto finansowym. W tego typu, dość trudnych sytuacjach życiowych, nie znajdując innego wyjścia ze wspomnianego problemu, zdecydowana część z nas godzi się na zaciągnięcie kredytu. Niemniej jednak, nawet, jeśli takowy zostanie udzielony, może okazać się, iż w niedługim czasie po raz kolejny zostaniemy postawieni przed sytuacją wymagającą od nas nagłego zastrzyku gotówki. Wprawieni już w braniu kredytu, nie rzadko decydujemy się na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania finansowego. A po nim jeszcze kolejnego, i następnego… Niestety, tego typu łańcuszek zadłużeń może w bardzo niekorzystny sposób odbić na naszym domowym budżecie. Co gorsza jednak, sytuacja tak trwać może aż do momentu, w którym sami stwierdzimy, iż ilość pozaciąganych w różnych bankach kredytów, po prostu nas przerosła. A co się dzieje w takiej sytuacji? Jak pomóc samemu sobie i na powrót wyjść na „finansową prostą”?

Dla kogo pożyczka bez zdolności kredytowej?

Obrazek

Życie niemal każdego dnia płata nam różnego rodzaju niespodzianki. Niekiedy więc są to niespodzianki z założenia niezwykle pozytywne, zaś innym razem okazują się one po prostu niezwykle negatywne. Niemniej jednak istnieją również sytuacje, w których to natychmiastowo potrzebować będziemy solidnego zastrzyku gotówki, a tu – jak na złość – zupełnie nie dysponujemy wymaganą przez banki, zdolnością kredytową. Oczywiście w takiej sytuacji niezwykłym komfortem byłoby posiadanie zamożnych, a na dodatek dość hojnych krewnych i przyjaciół, lecz, patrząc na sprawy realnie, rzadko kto jest w stanie pochwalić się tego typu znajomościami. Co w takim razie zrobić, kiedy staniemy pod życiową ścianą niezbędnego zapotrzebowania na gotówkę? Jak poradzić sobie z powyższym problemem? Czy możliwe jest zaciągnięcie kredytu przez osoby, niewykazujące się wystarczającą zdolnością kredytową?

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych · Pożyczki dla zadłużonych