Pożyczka przez Internet

Prawna strona pożyczek pozabankowych

Obrazek

Najbardziej prostą formą pożyczki pozabankowej jest pożyczka jaką można uzyskać od kogoś znajomego lub osoby z rodziny. Małe pożyczki zazwyczaj odbywają się w prywatnych warunkach i zazwyczaj nikt nie liczy sobie odsetek, chociaż czasami za pożyczenie pieniędzy pożyczkobiorca daje jakieś drobiazgi.

Uzyskanie pożyczki w banku bez BIK?

Obrazek

Bardzo dużo osób zadaje sobie pytanie kiedy można pożyczyć pieniądze taniej niżeli pożyczylibyśmy je w banku. Otóż taka sytuacja możliwa jest w paru sytuacjach.

Możemy bowiem na przykład skorzystać z pożyczki w kasie zapomogowo – pożyczkowej. Kasa taka ze swojego założenia działa non profit. Oczywiście istnieją inne sytuacje, w których jest możliwe udzielenie pożyczki taniej niż w banku.

Kolejnym przykładem może być oferta SKOK. Tym bardziej, możliwe to będzie w wypadku, kiedy jesteśmy członkiem tejże klasy o dłuższym stażu, ponieważ działać to będzie oczywiście na nasz plus. Efekt taki uzyskać można również w wypadku zdecydowania się na prywatną pożyczkę. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, czy pożyczkobiorca obdarza nas zaufaniem a także chce zarobić umiarkowanie większą kwotę niżeli za prowadzenie lokaty w banku. Niestety inne pozabankowe pożyczki stają się tylko iluzją.

Social lending, czyli pożyczki społeczniościowe

Obrazek

Skoro przez internet można rozmawiać, oglądać telewizję, kupować i sprzedawać różne rzeczy, to dlaczego nie można by pożyczać pieniędzy? Wygodne i często tańsze niż w banku pożyczki są na... kliknięcie myszki.

Uzyskanie pieniędzy ze źródeł pozabankowych może się odbywać również w pełni wirtualnie. Strony nie muszą się widzieć aż do podpisania umowy (niektórzy w ogóle z niej rezygnują). Negocjacje trwają aż do wyłonienia najlepszych dla kredytobiorcy warunków.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych · Pożyczka przez Internet