Zagrożenia związane z pożyczką pozabankową

Obrazek

Pożyczki pozabankowe są obecnie bardzo popularne. Duża część ich klientów, można nawet stwierdzić , że większość to osoby, które nie mają żadnych szans na zdobycie pieniędzy w inny sposób na przykład z banku.

Jednym z największych zagrożeń związanych z pożyczką pozabankową jest trafienie na nieuczciwych kontrahentów.

Kredyty gotówkowe

Czego należy unikać? Jak zwykle to bywa unikać należy tak zwanych okazji, czy też super okazji – często za ogłoszeniem o bardzo uproszczonych procedurach kryje się osoba, która chce zarobić na naiwności potencjalnego klienta. Bywa więc tak, że na początku pożyczkodawca otacza klienta wizjami pożyczki, która jest już tuż, tuż tylko trzeba wpłacić na konto czy też SMS-em opłatę manipulacyjną , czasami manewr z opłatą jest powtarzany kilka razy, ponieważ daje on wymierne zyski. Jednocześnie nie powoduje takich kosztów, a właściwie strat u klienta, które podlegałyby pod Kodeks Karny, gdyż zazwyczaj oszuści znają prawo w danej dziedzinie niemal tak dobrze jak prawnicy.

Czy da się uniknąć kontaktu z oszustami udającymi pożyczkodawców? Jest to bardzo trudne, ponieważ oferty takich firm, jak i tych, które pracują uczciwie wyglądają zazwyczaj podobnie. Najczęściej trzeba zwrócić uwagę na to, czy firma z góry, zanim rozpatrzy wniosek, nie pobiera opłat. Czasami firmy jednak biorą niewielkie kwoty za rozpatrzenie wniosku – trzeba dobrze się przyjrzeć jednak temu, co kryje sama umowa. Czasami są w niej tak zwane haczyki, które w konsekwencji, gdy się z nimi nie zapoznamy, mogą wciągnąć w spore kłopoty – czasami jest to zapis, że w razie przekroczenia terminu spłaty następuje duży wzrost odsetek i nagle pożyczka staje się niemożliwa do spłacenia.

Szukając pożyczki w internecie należy by c szalenie ostrożnym. Przestrogą powinna być historia pewnego Anglika, który jakieś 10 lat temu skusił się na szybką pożyczkę w internecie. Sam przyznał, że był zachwycony obsługą, szybkością otrzymania gotówki. Podpisał umowę i w określonym terminie rozpoczął spłacanie pożyczki. Kłopoty zaczęły się gdzieś po 6 miesiącach, gdy pożyczkodawca przysłała rosłych panów, którzy upomnieli się o kwotę o wiele wyższą niż wynosiła cala pożyczka. Kwota ta rosła lawinowo.

Nie będziemy wnikać w szczegóły – ten mężczyzna ma w chwili obecnej ogromny dług, który stale rośnie, umowa jest tak zapisana, że nie są w stanie mu pomóc prawnicy. Policja i prokuratura pomagają mu w ukrywaniu się, zmianie tożsamości. Okazuje się, że tego typu „klientów” znalazło się sporo w całej Europie, ofiarom trudno jest pomóc, niektórzy płacą niekończący się haracz, kilka osób odebrało sobie życie, wiele ukrywa się, wiedząc, że cały czas są poszukiwane przez tę mafię.

Tak więc pożyczka szybka i dobra powinna być brana z rozwagą, warto poczytać o firmie, która ma stać się pożyczkodawcą. Również, gdy wszędzie na jakimś forum są same pochwały firmy, należy podejść do tego krytycznie, bo być może są to zamówione opinie, czasami po stylu wypowiedzi widać, ze pisane w większości przez jedną osobę.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Dodaj komentarz

* = obowiązkowe pole


4 + 6 =

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych · Pożyczka pod zastaw · Zagrożenia związane z pożyczką pozabankową