Pożyczka gotówkowa

Pożyczka pozabankowa lub kredyt wybawieniem dla osób zadłużonych

Obrazek

W obecnych czasach idąc gdziekolwiek w mieście niemal na każdej ulicy znajdziemy kilka, bądź nawet kilkanaście banków. Wszystkie one mają bardzo bogatą ofertę dla swoich klientów. Obecnie banki można porównać do sklepu, w nim jest wiele różnych towarów i podobnie w banku. Możemy założyć lokatę, dostać pożyczkę bądź kredyt. Dodatkowo wszystkich tych ofert jest po kilka różnych rodzajów. Dla osób zadłużonych właśnie pożyczki pozabankowe i kredyty mogą być najlepszym rozwiązaniem. Jednak od razu trzeba dodać, że wziąć kredyt czy pożyczkę wbrew pozorom wcale nie jest trudno, znacznie gorzej zwykle bywa ze spłatą takich zobowiązań.

Pożyczki pozabankowe i kredyty: ogólne informacje

Obrazek

Obecnie ludzie coraz częściej korzystają z różnego rodzaju usług bankowych czy też doradców finansowych. Życie potrafi płatać figle i zdarzają się nagłe sytuacje, kiedy to potrzebna jest duża suma gotówki. Często też chcemy kupić np. samochód, mieszkanie, wyjątkowy prezent a nie mamy w danym momencie przygotowanej na to kwoty. W okresie wakacji, mając upragniony urlop, każdy marzy, aby odpocząć. Dużo ludzi chciałoby wyjechać w jakieś ciepłe egzotyczne miejsce, jednak takie wycieczki są kosztowne.

Pożyczki gotówkowe bez BIK

Obrazek

Życie niesie ze sobą sytuacje nieprzewidywalne, takie jak choroba, zdarzenia losowe i inne. Polacy coraz częściej zadłużają się, bo wynagrodzenie za pracę nie wystarcza na godne życie. W momencie bankructwa, niewypłacalności zmuszeni są do zaciągania pożyczek gotówkowych bez BIK.

Dla przypomnienia, jest to Biuro Informacji Kredytowej, gdzie zapisywana jest nasza historia zaciągniętych kredytów, łącznie ze spłatami bądź ich brakiem. Stąd jest mowa o dobrej lub złej historii w BIK. Osoby mające problemy ze spłatami rat, mają trudności, gdy po raz kolejny chcą zaciągnąć kredyt lub wziąć pożyczkę. Brak zdolności kredytowej czyni ich mało wiarygodnymi dla banku.

Pożyczki pozabankowe, czyli dwa końce kija

Obrazek

Pożyczki pozabankowe u różnych firm finansowych mają swoje wady i zalety. Każdy musi się zastanowić, czy współpraca z „parabankiem” mu się opłaci.

Zasada działania takich firm jak Provident, Cetelem, Profi Credit, Cash Flow, Polski Dom Kredytowy i innych „supermarketów finansowych” jest prosta – premia za bardzo wysokie ryzyko. Pożyczanie pieniędzy osobom wielokrotnie zadłużonym, z minimalnymi dochodami, bezrobotnym to istna gra w ruletkę.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych · Pożyczka gotówkowa